Kültür Sanat günlerine adım adım

Fethiye'de 8-11 Mayıs tarihlerinde 7'inci kez düzenlenecek olan 'Fethiye Uluslararası Kültür ve Sanat Günleri' haftalık komite toplantıları devam ediyor.

Kültür Sanat günlerine adım adım
Kültür Sanat günlerine adım adım
Bu içerik 1888 kez okundu.

Fethiye Uluslararası Kültür Sanat Günleri Komitesi tarafından 8-11 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek '7'inci Fethiye Uluslararası Kültür ve Sanat Günleri' haftalık komite toplantıları devam ediyor. FETAV'da gerçekleşen toplantıya Fethiye Uluslararası Kültür ve Sanat Günleri Komite Başkanı Mustafa Şıkman, Yönetmen Aytekin Çakmakçı, sualtı fotoğrafçısı Tamer Günal, komite üyeleri Mehmet Yılmaz, Serdar Oğuz, Fercan Akçin, Mine Sarmış Çaylak, Ertürk Orhan, Bünyamin Şahiner, Filiz Almalı ve Kadriye Çaycı katıldı.

Toplantıda, 4 gün boyunca yapılacak etkinliklerin organizasyonu yapıldı. Kortej yürüyüşü, dünya müzikleri şenliği, liselerarası kısa film yarışması, resim, fotoğraf etkinlikleri, edebiyat ve kitap fuarı gibi etkinliklerin kusursuz şekilde izleyiciye sunulması için kararlar alındı.

JÜRİ VE KATEGORİLER BELLİ OLDU

Fethiye Uluslararası Kültür Sanat Günleri kapsamında düzenlenen '-18 Liselerarası Kısa Film Yarışması'nda' kategoriler belli oldu. En iyi film, görüntü, yönetmen, müzik, senaryo, sanat yönetmeni ile, en iyi erkek ve kadın oyuncu kategorilerinde öğrencilere ödül verilecek. 11 Nisan'a kadar öğrenciler tarafından teslim edilmesi gereken kısa filmler, jüri üyeleri Behiç Ak, Hüseyin Kuzu, Faruk Akbaş, Aytekin Çakmakçı, Hilmi Etikhan, Zehra İpşiroğlu ve Haluk Uygur tarafından izlenerek değerlendirmeye alınacak.

'GELECEK KUŞAKLARA AKTARILACAK'

Yapılan eğitim çalışmasının, öğrencilerin hayatındaki her alanda önemli yer tutacağını belirten Aytekin Çakmakçı "Öğrencilere, gelecek kuşaklara aktarmak için sunduğunuz çalışmaya, öncelikle ben teşekkür ederim. Öğrencilerimiz ve hocalarımız yapılan eğitim çalışmasında oldukça heyecanlı. Onların heyecanları elbette bana da yansıyor. Öğretmenlerimizin, öğrencileri doğru yönlendirerek, teşvik etmesi çok önemli. Bu komite, öğrencilerimize güzel bir fırsat sunarak, daha iyiyi başarmaları için yol gösterici oldu. Öğretmenlerimizi her zaman teşvik edin. Öğrenciler değişir, hocalar değişmez. Fethiye'deki okullar sinema alanında güçlensin. Birbirleriyle kıyasıya mücadele etsin. Her yıl daha iyiyi başarmaya çalışsın. Bu çalışmaların sonucu emin olun gelecek kuşaklara mutlaka aktarılacaktır" diye konuştu.

YARIŞMA SONUCUNU ESNAF BELİRLEYECEK

Komite üyelerinin, 8-11 Mayıs tarihlerinde muhteşem bir etkinlik sunmak için yoğun şekilde çalıştığını ifade eden Fethiye Uluslararası Kültür Sanat Günleri Komitesi Başkanı Mustafa Şıkman "Fethiye'nin adını uluslararası alanda tanıtmak, kültür ve sanatın ön planda yer aldığı etkinliklerimizin programı belli olmaya başladı. Dünya Müzikleri Şenliği dolayısıyla Senegal, Fas, İran, Malezya, İngiltere, Kazakistan, İspanya, Karadağ, Sırbistan ülkelerinin yanı sıra yöresel sanatçılarımız sahne alacak. İlk gün yapılacak olan yaklaşık 1,5 kilometrelik kortej yürüyüşü, yoğun katılımla gerçekleşecek. Kortej sırasında yapılacak olan kostüm ve animasyon gruplarının şov yarışmasının sonucunu esnaf belirleyecek" dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu