Aile Sağlığı Merkezi hizmete açıldı

Patlangıç Mahallesi’nde yaklaşık 25 bin vatandaşın zor şartlarda sağlık hizmetini aldığı 3 No’lu sağlık ocağı Fethiye Belediyesi tarafından yapılarak hizmete açıldı.

Aile Sağlığı Merkezi hizmete açıldı
Aile Sağlığı Merkezi hizmete açıldı
Bu içerik 1193 kez okundu.
Advert

Belediye tarafından bölge halkının hizmetine açtığı modern aile sağlığı merkezinde 6 adet doktor muayene odası, 2 adet aşı ve bebek emzirme odası, 2 adet gebe izleme odası, 1 acil müdahale odası, 1 laboratuvar, 1 adet ofis, 1 personel dinlenme ve mutfak odası, 1 adette bekleme odası yer alıyor.

 

Bölge halkının yoğun katılımıyla açılan Aile Sağlığı Merkezi’nde ilk konuşmayı mahalle sakinlerinden Ali Yörük yaptı. Önceki aile sağlığı merkezinin artık hizmet veremeyecek durumda olduğunu belirten Yörük, mahalle halkının sağlık problemlerinde gittiği Sağlık Ocağı’nın yetersiz olduğunu belirterek, bu sıkıntıyı çözen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya teşekkür etti.

 

Eski Patlangıç 3 No’lu Sağlık Ocağının önceden köy odası, mahalle muhtarlık binası için yapıldığını belirten Patlangıç Aile Sağlığı Merkezi Doktoru Yücel Türk ise, “Eski binamız 25 bin vatandaşa hizmet verecek potansiyelde değildi. Aile Sağlığı Merkezi’nde a,b,c diye sınıflandırma var. Bizde A sınıfı sağlık hizmeti vermek istiyor ancak binamızdan dolayı bunu gerçekleştiremiyorduk. Başkanımız siz halkımıza ve bizlere bir söz verdi. Bizlere verdiği bu sözü yerine getirdiği için ben Belediye Başkanımız Behçet Saatcı’ya teşekkür ediyorum” dedi.

 

Fethiye Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu hekimi Betül Uysal ise, “Fiziki mekânda yaşanan sıkıntıları gören Belediye Başkanımız Behçet Saatcı ve belediye personellerine teşekkürü bir borç biliyoruz. Halkımızın daha iyi şartlarda hizmet aldığı bu binayı yaptırmış bulundurmaktadır” dedi.

 

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı da, “Bizler sizlerin parasıyla yapılan hiçbir işte siyaset yapmayacağımızı daha önceden belirtmiştik. Bir sitemimi de sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizlerin Fethiye Belediyesi’ne verdiğiniz vergilerinizden arttırdığımız ve bize göre öncelik sırası koyduğumuz bir iş yani sizlerin parasıyla bunu yaptık. 15 yıldır bizi tanıyan tanır. Biz öyle her şeyden yere düştüğümüz zaman siyasi nema kapalım diyenlerden de değiliz. Gönül arzu ederdi ki, Özel bir poliklinik kadar güzel olmuş bu binanın açılışında Sayın Vali’mi veya Sayın Vali’mi temsilen bir Vali yardımcımı, İl Sağlık Müdürümü ve ilçe protokolünü de burada sizlerle iç içe görmek isterdim. Ama biz Fethiye’yiz. Biz Beşkazayız. Biz, bize yeteriz Allah’a Şükür… Kimseye de ihtiyacımız yok. Yeter ki, bu karşılıklı güven devam etsin” dedi.

 

“Harmanda teri olanın sofrada yeri olur”

“Burası bizim üzerimize vazife miydi? Vazifeydi. Nerede bir sıkıntı varsa, biz oradayız. Fen Lisesi bize vazife miydi? Vazifeydi. Huzurevi, Kadın Konuk Evi, Stadyum vazife miydi? Vazifeydi. Ama bu işleri Türkiye’nin çeşitli yerlerinde bakanlıklar yapıyor. Biz Fethiye’de kendimiz yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Yaptılar da teşekkür etmedik mi? 12 yıldır, bir stad, bir huzurevi yaptılar da alkışlamadık mı? Harmanda teri olanın sofrada yeri olur”

 

“Protokol Aile Sağlığı Merkezi’ne duyarsız kaldı”

Başkan Saatcı’nın konuşmasının ardından Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışı gerçekleşti. Açılış sonrası öğrenciler ve bölge vatandaşları Başkan Saatcı’ya teşekkür ederek, sevgi selinde bulundu. 3 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli olan doktorlar Başkan Saatcı’ya plakette takdim etti. Aile Sağlığı Merkezi açılışına Muğla Valisi Mustafa Vali Güvençer, İl Halk ve Toplum Sağlığı Müdürleri ve Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık’ın katılmaması dikkatlerden kaçmadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşkadı ismi değişiyor
Beşkadı ismi değişiyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor