Kaşınma hastalığına çare arıyor

Seydikemer ilçesinde bir çiftçi ailenin kızı olan 3 yaşındaki zihinsel engelli Nisanur Batır, yakalandığı kaşınma hastalığı yüzünden zor günler geçiriyor. Vücudunun her yerinde kaşınma bağlı olarak yaralar oluşan Nisanur'un hastalığına henüz teşhis koyulamazken ailesi kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Kaşınma hastalığına çare arıyor
Kaşınma hastalığına çare arıyor
Bu içerik 2565 kez okundu.

Seydikemer ilçesine bağlı Karadere beldesinde çiftçilik yapan Bülent ve Fatoş Batır çiftinin 3 yıl önce 4'ncü çocukları dünyaya geldi. Nisanur adını verdikleri çocuklarının zihinsel engelli olarak dünyaya gelmesi serada işçi olarak çalışan aileyi zor durumda bıraktı. Çocuklarını Fethiye'de özel bir rehabilitasyon merkezine gönderen aileyi Nisanur'un yakalandığı hastalık iyice perişan etti. Şiddetli kaşınma hastalığına yakalanan Nisanur'un vücudunda kaşınmaya bağlı olarak yara izleri oluştu. Ailes, çocuklarının tedavisi için ilçedeki hastanelerde derman aramasına rağmen Nisanur'un hastalığına teşhis konulamadı.

 

 

"DOKTORLAR TEŞHİ KOYAMADI"

Kızları Nisanur'un gözlerinin önünde eridiğini ve kendilerinin buna müdahale edemediklerini söyleyen anne Fatoş Batır, yetkililerden zihinsel engelli kızlarının hastalığına çare bulmalarını istedi. Nisabur'un doğduktan 1 yıl sonra kaşınmaya başladığını anlatan anne, sağlık güvenceleri olmadığı için kızlarının tedavi masraflarını karşılamak için arabalarını sattıklarını kaydetti. Fethiye Devlet Hastanesi ve Muğla Devlet Hastanesi'ndeki doktorların Nisanur'u muayene ettiğini hatırlatan Fatoş Batır, "Fakat hastalıkla ilgili herhangi bir teşhis koyup bir şey diyemediler. Biz, neden kaşındığını bilmiyoruz. Çok çaresiziz. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Kızım acı ve ağrılarından dolayı sürekli ağlıyor. Kaşınmadan dolayı gece kesinlikle uyuyamıyoruz. Ağrılarının azalması için günde iki kez ağrı kesici şurup veriyorum. Nisanur, çok sinirli bir çocuk oldu. Kızımın bir an önce iyileşmesini istiyorum." diye konuştu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu