Plajları engelliler için düzenleyecek

CHP Seçim Ofisi’nde haftalı kadınlar buluşmasında konuşan CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz, Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışını Fethiye’de hakim kılacaklarını belirtti.

Plajları engelliler için düzenleyecek
Plajları engelliler için düzenleyecek
Bu içerik 1229 kez okundu.
Advert

Fethiye’de yaşayan engellilerin Türkiye ortalamasının oldukça üzerinde, yüzde 14 gibi seviyede olduğunu belirten Yılmaz, projelerini bu gerçekleri dikkate alarak hazırladıklarını söyledi. Evlerinde engelli aile bireyleri olanların da sosyal hayatlarında kısıntı yaptıklarını ve rahatça bir yerlere gidemediklerini, onların da engelli gibi yaşadıklarını söyleyen Keramettin Yılmaz, engelli konuk evleri yapacaklarını ve geçici sürelerle buralara bırakılan engellilere görevlilerin sevgi ve şefkatle bakacaklarını söyledi. 

Bakırköy Belediyesi ile işbirliği içinde her yıl ortalama 2000 engelliyi Fethiye’de tatil ve spor yaptırdıklarını söyleyen Yılmaz şunları söyledi: "Tatil Herkesin Hakkıdır” sloganıyla bugüne kadar Ölüdeniz’e gelen 15 bin civarında engelli kardeşimize tatil yaptırdık. Tatil yaparken sosyal etkinliklere de katıldılar, spor yaptılar, kitap okudular, gezdiler, yürüdüler. Bu kardeşlerimizin mutluluğunu görmek bizi de mutlu etti. Şimdi de Fethiye’de özel plajlar ve düzenlemeler yaparak Fethiye’deki engelli kardeşlerimizin rahatlıkla denize girmelerini ve tatil yapmalarını sağlayacağız. Başka belediyelerle anlaşarak engellilerimizin başka turizm yörelerini de gezmelerini sağlayacağız. Engellilerimiz mutlu olmadan toplum olarak mutlu olmamız mümkün değildir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşkadı ismi değişiyor
Beşkadı ismi değişiyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor