AK Parti'nin küskünleri Seydikemer'de çalışıyor

Büyükşehir yasası kapsamında 5 belde ve 52 köyle birlikte ilçe olan Seydikemer, 30 Mart yerel seçimleri öncesinde siyasetin odak noktası oldu.

AK Parti'nin küskünleri Seydikemer'de çalışıyor
AK Parti'nin küskünleri Seydikemer'de çalışıyor
Bu içerik 2356 kez okundu.
Advert

Yerel seçimlerin yapılacağı 30 Mart tarihine yaklaştıkça siyasi arenada o derece ısınıyor. Fakat bu seçimleri diğer seçimlerden ayıran en büyük özellik, sıcak siyasetin Fethiye'de değil Seydikemer'de yaşanıyor olması. Seydikemer ilçesinin ilk belediye başkanı olmak için siyasi partiler bu bölgeye büyük önem veriyor. Özellikle AK Parti Fethiye Belediye Başkanı adayının ve meclis üyesi listesinin oluşturulmasının ardından ayrışma yaşayan AK Parti'nin küskünlerinin bazıları bütün çabalarını Seydikemer'den yana kullanıyor.

 

Başta Ak Parti Fethiye İlçe eski başkanı Mustafa Ali Türkan olmak üzere, Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı Aday Adayları Selahattin Kayaman, Ali Osman Emrehan, İl Genel Meclisi Üyeleri Osman Otgöz, Hüseyin Turhan, Alper Çalıkoğlu, eski ilçe yönetim kurulu üyeleri Rasih Deveci, Ramazan Kocaköse, gibi isimler Seydikemer’de Ak Parti’nin başarısı için ter döküyor.

 

Mustafa Ali Türkan'ın yönetiminin istifa etmesinin ardından yaşanan ayrışmaya bir türlü çare bulamayan AK Parti'de Fethiye yönetimine cephe alan kesim çalışmalarını Seydikemer'e yoğunlaştırdı. Kadir Sarıhan'ın ilçe başkanı olması ile toplanma sürecine giren partililer, meclis aday listesinin açıklanması ile küskünlüklerini iyice belirgin hale getirdi.

 

Fethiye Belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz Fethiye'deki çalışmalarını ev, küçük toplantılar ve ziyaretlerle sınırlı tutarken AK Parti Seydikemer Belediye Başkan Adayı Yakup Otgöz'ün çalışmalarını miting havasında gerçekleştirmesi Seydikemer kanadının ağırlığını hissettiriyor. Son olarak Seki Meydanı’nda, yayla köylerinde, Sahil Ceylan’da halka seslenen Yakup Otgöz yüzlerce kişiye hitap ederek adeta gövde gösterileri yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşkadı ismi değişiyor
Beşkadı ismi değişiyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor