Fethiye'de Biiip'li siyaset dönemi başladı

CHP'den aday adayı olduktan sonra partisi tarafından gösterilmeyen Mete Atay'ın, Behçet Saatcı'nın meclis listesinde yer alması ile Fethiye siyaseti hareketlendi. Siyasi üsluplar sertleşirken karşılıklı atışmalar da başladı.

Fethiye'de Biiip'li siyaset dönemi başladı
Fethiye'de Biiip'li siyaset dönemi başladı
Bu içerik 1479 kez okundu.
Advert

30 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala Fethiye siyasetinde hararet yükselmeye başladı. Oyu seçmenden alacağını unutan siyasiler birbirleriyle laf dalaşına girmeye başladı. Bunun en yakın örneği ise CHP tarafından Mete Atay için sarf edilen sözler oldu. CHP İlçe başkanı Emrah Doğu, kendilerinden aday adayı olduktan sonra DP'den meclis üyesi listesine giren Mete Atay'ı 'Dönek' olmakla suçladı. Söylemini sertleştiren Doğu, "Mete Atay, Behçet Saatcı'nın listesinde yer aldı. Tarih Mete Atay'ı dönek hayin olarak yazacaktır. Bizi de adam olarak yazacaktır o tarih. Sayın Saatcı seçim bürosu açılışında şöyle bir söz sarf etti. (Benim el sıkıştıklarıma CHP belediye meclis üyeliği teklif etti) dedi Saatcı. Şimdi bende sayın Saatcı'ya buradan sesleniyorum. CHP'nin aday göstermediği hainleri listene alıyorsun. " dedi.

Bu açıklamanın üzerine bir basın toplantısı düzenleyen DP Fethiye İlçe Başkanı Osman Buğdaycı, Atay için “Dönek” ifadesini kullanan CHP Fethiye İlçe Başkanı Emrah Doğu’yu sert bir dille eleştirdi. Türkiye’ye mal olmuş bir siyasi partinin ilçe başkanına yakışmayacak bir şekilde belediye meclis üyeleri hakkında ağır iftiralarda bulunulduğunu belirten Buğdaycı, Hayatı boyunca ‘Bi mert ve bi ahlak’ olanların DP meclis üye listesindeki hiçbir aday hakkında bir kelime söyleme hakkı olmadığını açıkladı. Buğdaycı, "Meclis üyesi adaylarımızın her biri; ilçemizde, demokratik seçilme hakkını hür iradesiyle kullanan, sevgiyle ve saygıyla karşılanan arkadaşlarımızdır. Kendileri hakkında çok şeyler söylenenlerin, şerefli insanlar hakkında bir söz söylerken bin kere düşünmeleri gerekir. Belediye başkanımız ve meclis üyesi adayı arkadaşımızın Fethiye halkı tarafından büyük bir teveccühle karşılanmasından kimse rahatsız olmasın. Dedikoduyla, iftirayla seçim kazanılmaz.” şeklinde konuştu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşkadı ismi değişiyor
Beşkadı ismi değişiyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor