Advert

Ünlü isimler film için Kayaköy'e gelecek

Ünlü aktör Russell Crowe'un yönetmenliğini ve başrolünü üstlendiği "The Water Diviner" (Su Bulucu) filminin Türkiye çekimlerine 26 Şubat'ta başlanacak. Çekim yerleri arasında Kayaköy de bulunuyor.

Ünlü isimler film için Kayaköy'e gelecek
Ünlü isimler film için Kayaköy'e gelecek
Bu içerik 7032 kez okundu.

Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz'ın da oynadığı filmin Avustralya çekimlerinin ardından film ekibi, Sultanahmet, Çemberlitaş, Balat ve Topkapı Sarayı gibi bölgelerde çekimler yapacak. 

Mart ayı ortasına kadar sürecek İstanbul sahnelerinin tamamlanmasının ardından, ekip Fethiye Kayaköy'de çekimlerine devam edecek. Kaç gün süreceği açıklanmayan film kapsamında aktör ve yönetmen Russel Crowe ile birlikte Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan'ın da Fethiye'ye gelmesi bekleniyor. Seçim atmosferi içerisinde geçecek olan çekimlere siyasi partilerin nasıl yaklaşacağı merak konusu.

The Water Diviner, Çanakkale Savaşı'nda çocuklarını kaybeden ve onların ardından Türkiye'ye gelen bir babanın hikayesini anlatıyor.

Çanakkale Savaşı'nda kaybettikleri çocuklarının cenazesini ülkesine götürmek için karısına söz verip, cenazeleri almak üzere İstanbul'a gelen babanın yolunun Binbaşı Cemal ile kesişmesiyle başlayan hikaye, 1914-1919 yılları arasında geçiyor. Film, işgal altındaki İstanbul'u da günümüze yansıtacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık