FBKM 10 Yaşında

Fethiye Belediyesi Kültür Merkezinin 10. yıl şenlikleri çeşitli etkinliklerle başladı. FBKM kuruluşunun 10. yılı nedeni ile Kültür Merkezi’nde bir ay boyunca çeşitli konserler, sergiler, tiyatro ve sürpriz gösteriler olacak.

FBKM 10 Yaşında
FBKM 10 Yaşında
Bu içerik 2057 kez okundu.

10. yıl şenlikleri Fethiye Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan törenle başladı. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Emniyet Müdürü Hüseyin Kocabıyık, Belediye Meclis Üyeleri ile Muhteşem Yüzyıl ve Emret Komutanım dizilerinde rol alan Tiyatro sanatçısı Mehmet Ulay’ında katıldığı törende saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımız Belediye Bandosu eşliğinde söylendi. Şenliğe yoğun bir katılım sağlanırken Grup Şadov’un konseri ve F Dans Topluluğunun halk oyunları gösterileri ilgi ile izlendi.

 

Törende konuşan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye Kültür Merkezinin Kültür İhraç Merkezine hatta Kültür Okuluna dönüştüğünü belirterek, “Kültürünü kaybedersen, kimliğini, özünü kaybedersin. Biz burada yöresel kültürlerimizin yaşatılmasını sağladık. Türkiye’de biraz da iddialı olacak ama Kültür Merkezi olup ta bizim bu merkezimiz kadar etkinlik yapılan başka bir yer yoktur” dedi. 

Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi Müdürü Muammer Şahin de, 2004 yılı Şubat ayında hizmete giren Fethiye Belediyesi Kültür Merkezinin bu gün 10. yılını kutlamanın onurunu yaşadıklarını söyleyerek, “Geçen 10 yıl içinde Fethiye’mizin kültür ve sanatına çok ciddi katkılar sağladığına inanıyoruz.

Geçen 10 yıl içinde şöyle geriye bakıldığında 3 ayrı sanat dalından 22 ayrı sanat dalına, yılda ortalama 130 etkinlikten yılda ortalama 280 etkinliğe, 65 kursiyerden 530 kursiyere ulaştık. Bundan 10 yıl önce kültür merkezimizde tiyatro eğitimi alan çocuklarımızın konservatuar eğitimlerini tamamlayarak kültür merkezimizde tiyatro öğretmenliği yaptım. Heykel eğitimi alan çocuklarımızın üniversitelerimizin heykel bölümünden mezun olduktan sonra yurdumuzun çeşitli yerlerinde heykel çalışmalarını başarıyla yürüttüklerini ifade edebilirim.10. yılında kent orkestrası olan, belediye bandosu bulunan, 28 kişiden oluşan mehter takımıyla gösteriler yapıp tarihi değerlerimizi yaşatan, belediye meclis üyelerinin oy birliği ile kurduğu şehir tiyatroları olan Türk Halk ve Türk Sanat Müziği koroları olan, tiyatro topluluğu ile yurt içinde ve yurt dışında turnelere çıkan bünyesinde 54 sanatçı bulunduran nadide bir kuruluş olmuştur” dedi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu