Saatcı'dan dershanelere tam destek

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, tamamen kin ve intikam duygusuyla hareket ederek, özellikle gönüllü eller hareketinin önlenmeye çalışılmasının yanlış bir tutum olduğunu söyledi.

Saatcı'dan dershanelere tam destek
Saatcı'dan dershanelere tam destek
Bu içerik 2006 kez okundu.
Advert

Milli Eğitim bakanlığı tarafından hazırlanan taslakla kapatılmak istenen dershaneler Muğla'nın Fethiye ilçesinde sahiplenilmeye devam ediyor. Şuan ki eğitim sisteminde dershanelerin kapanmasının yanlış olduğunu belirterek, dershanelere destek veren Başkan Saatcı, ilçe genelinde bulunan dershanelere ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretlerde değerlendirmelerde bulunan Saatcı, kin ve intikamla devlet yönetiminin olmayacağını dile getirdi.

KİNLE İNTİKAMLA DEVLET YÖNETİLMEZ

Başkan Saatcı dershane ziyaretlerinin ilkini Fem Dershanesi'ne gerçekleştirdi. Dershane Müdürü Alim Bitim’i ziyaret eden Saatcı, dershanelerin kapatılmasını gündeme getiren hükümeti eleştirdi. Kin ve intikamla devletin yönetiminin sağlanamayacağını söyleyen Başkan Saatcı, “Dershane olayı durup dururken Türkiye’nin gündemine gelmedi. Dershanecilerin 70’li yıllara kadar gidersek, dershaneler o zaman bir ihtiyaçtan doğmuştu. Keşke Milli Eğitimimiz gerçekten dört dörtlük bir eğitim verse de, dershanelere ihtiyaç duyulmasa. Türkiye’de iyi kötü bu eğitim camiasının içinde olan her arkadaşımız tamamen kin ve intikam duygusuyla hareket ederek, özellikle gönüllü eller hareketinin dershanelerin kapatılmasına yönelik son zamanlarda ki hükümet nezdinde ki çalışmalarının doğru olmadığını, bunun hem kalp kırdığını, hem de Türkiye’nin gerçekleriyle örtüşmediğini çok net bir şekilde dile getirebiliyor. Kinle, intikamla devlet yönetilmez.” dedi.

BDP'YE FIRDAT VERİLİYOR

Dershanelerin kapanması açıklamalarının ardından Hizbullah’ın bu olayı sevinçle karşıladığını söyleyen Fem Dershanesi Müdürü Alim Bitim hükümetin izlediği yanlış politikaya dikkat çekti. Dershanelerin kapatılmasıyla ilgili açıklama sonrası Hizbullah ve PKK’nın şehir planlaması olan KCK’dan açıklamalar geldiğini ifade eden Bitim, şöyle konuştu: " Yani bize dershanelerin kaldırılması meselesi geldiğinde Pazar günüydü sanırım. İki büyük açıklama geldi. Bunlardan bir tanesi Hizbullah’ın ne kadar mutlu olduğuydu. Bir tanesi de PKK’nın şehir planlaması olan KCK olağan gençlik toplantısında Türk bayrağının indirildiği, büyük olayların çıktığı o toplantıda Selahattin Demirtaş’ın ifadeleri çok netti. Dedi ki, bu dershanelerden doğacak olan boşlukları bizim doldurmamız lazım. Kılcallara kadar bizim inmemiz lazım. Bu olayın ciddiyetini gösteriyor. 2015 yılına kadar aklıselim insanlar mutlaka devreye girecektir. Anayasa mahkemesi muhakkak devreye girecektir ki bu arada başvurular da olacaktır. Yani bu yanlıştan dönüleceğine inanıyoruz.”

Dershanelerin verilen eğitimin sonunda ortaya çıktığını ve ilk önce ülke genelindeki eğitim politikalarının çözülmesi gerektiğini belirten Ana Fen Müdürü Şerif Özdemir de dershanelerin sistemin bir sonucu olduğunu aktardı.  Öncelikle bu sonucu meydana getiren gerekçelerinin çözülmesi gerektiğini kaydeden Özdemir, dershaneleri kapatarak problemi kökünden hallediyoruz yaklaşımının yanlış olduğuna dikkat çekti.

Pi Analitik Dershanesi Müdürü Ramazan Ceylan da toplumun her kesiminden dershanelere sahip çıkılmasının kendilerini mutlu etiğini söyledi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)