Fethiyeli kadınlar sertifikalı kurslarla hayata katılacak

Fethiye Belediyesi, Fethiye Evi Gönüllüleri ve Şefika Pekin Kız Meslek Lisesi işbirliğinde gerçekleştirilen “Üreten kadın mutludur” projesi kapsamında yapılan Kız Meslek Lisesi ek binası düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Fethiyeli kadınlar sertifikalı kurslarla hayata katılacak
Fethiyeli kadınlar sertifikalı kurslarla hayata katılacak
Bu içerik 1837 kez okundu.
Advert

 Fethiye’de yaşayan kadınların meslek eğitimi almasını sağlamak amacıyla 'Üreten Kadın Mutludur' projesi başlatıldı. Kız Meslek Lisesi yanına yapılan ek binada hayata geçirilecek proje kapsamında kadınlar sertifikalı olarak meslek sahibi olacak. Özellikle ev hanımları olmak üzere Fethiyeli kadınlar açılan meslek kursları sayesinde yöresel yemekleri ve yöreye özgü diğer ürünlerin yapımını öğrenecek.  Projenin uygulanacağı Şefika Pekin Kız Meslek Lisesi ek binası için bir tören düzenlendi.  Açılış törenine Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin katıldı.

Şefika Pekin Kız Meslek Lisesi Müdürü Yıldız Özeren, Fethiye’de yaşayan kadınların proje ile meslek eğitimi alarak üretime katılmalarının sağlanacağını söyledi. Özeren, Okul olarak kendilerinin meslek kursları düzenleyeceklerini ve çevreye duyarlı üretimi destekleyerek yerel kalkınmanın sürdürülmesini sağlayacaklarını anlattı.

Fethiye Evi Gönüllü Kurucusu Nesrin Saatcı da Üreten kadın mutludur projesine katılan kadınların, sertifikalı ve bu işin eğitimini alan kendine güvenli, ayakları üzerinde duran birer fert olacaklarını belirtti.

Fethiye Evi Gönüllüleri olarak 8 yıl önce kadınlara yardımcı olmak amacıyla yola çıktıklarını açıklayan Saatcı, "Toplumun geleceği kadının eğitimi ile başlar. Toplumlar kadınlar kadar gelişir. Kadınlar kadar görebilir ileriyi. Yıldız hanım bu projeyle bize geldiği zaman içeriğini okumadan, düşünmeden evet dedim. Çünkü arkadaşlarımızla biz de aynı olayı düşünüyorduk. Tabi ki birlikte bu projeyi hayata geçirmek kadın dayanışmasının bir örneği oldu.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)