Benyamin Sönmez Parkı açıldı

2. Müzik Festivali kapsamında Fethiye Belediyesi tarafından Fethiyeli Viyolonsel Sanatçısı Benyamin Sönmez anısına yapılan Benyamin Sönmez parkı açıldı.

Benyamin Sönmez Parkı açıldı
Benyamin Sönmez Parkı açıldı
Bu içerik 1963 kez okundu.

Benyamin Sönmez için gelen müzik grubu eşliğinde parkın açılışı gerçekleşti. Açılış öncesinde Fethiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Durmuş Sazcı, park hakkında teknik bilgi verdi. Yeşil alanları AB standartlarına getirmek için büyük uğraş verdiklerini söyleyen Sazcı, parkta Benyamin Sönmez’i unutturmayacak bir heykelinde yapıldığını söyledi.

 

“Biz Benyamin’i tanımadan sevdik” Fethiye’de bir vefa örneği gösterildiğinin altını çizen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, “Fatma ve Ünal kardeşime tekrar Allah’tan sabır diliyorum. Acılarını tazelemek istemiyorum ama ölümsüzlük denen olay bu olsa gerek. ‘Her canlı ölümü tadacaktır’ ayetinde de belirtildiği gibi hepimiz öleceğiz. Ancak, kimimiz böyle erken mayına basıyor. Bazılarımızın da zamanı doluyor. Aramızdan çok genç yaşta ayrılan Benyamin kardeşime Allah-ü Teâlâ’dan rahmet diliyorum. Fethiye’de geçen seneden beri başlayan bir vefa örneği gösterilmektedir. İşin bu tarafı çok önemli. Bunu sadece biz belediye olarak yapmıyoruz. İnanıyorum ki Fethiye’de yaşayan herkes Benyamin’i biri de ben olmak üzere tanımadan sevdik. Yani bir insanla oturup, sohbet edip, hoşbeş edip, bir çay içip, onunla beraber haspan etmek insanlar arasında ki ilişki de çok önemli. Ama tanımadan birini seviyorsanız, tanımadan birine saygı duyuyorsanız bu çok daha önemli. Benyamin bu şehre bunu verdi. Kendisini kimse tanımadan bu şehrin kendisini sevmesini sağladı. Bu da evladımızın ne kadar toparlayıcı, ne kadar yürekli, ne kadar candan, ne kadar samimi bir insan olduğunun göstergesidir. Ruhu şad olsun” ifadelerini kullandı.

 

“Fethiye birlik ve beraberliğin örneğini gösteriyor”

Geçen sene bir söz vermiştik. Fethiye’nin sivil toplum örgütlerinin, resmi kuruluşlarının ve sokakta gezen herkesin evrensel kültür ile haşır neşir olmayı düşünen yöresel, ulusal kültür ve evrensel kültürün olmazsa olmaz olduğuna inanan herkes inanıyorum ki Benyamin Sönmezin adında yaşatılan bu kültür günlerini sahip çıkmakla kendisini mükellef ve zorunlu hissediyor. Bu anlamda bizler Fethiye Belediyesi olarak rahmetlinin Fethiye durduğu sürece adının yansıtılacağı bir parkın yapımına vesile olmaktan mutluluk duyuyorum. Biraz önce Ünal kardeşim anlattı. Şef hanımefendimiz Benyamin’i Mersin’e çağırmış. Demiş ki, ‘Sana verecek paramız yok’ Benyamin kardeşim ise, ‘Ne demek efendim bana yatacak bir park gösterin ben orada da yatar, konserimi verir giderim’ demiş. Benyamin böyle davrandığı için bu kardeşlerimizde böyle davranıyor. İşte bizim bu kucaklaşmaya, bu birliğe, bu hep beraber olmaya ihtiyacımız olduğu günler ve bunlarında Fethiye’de sergilenmesinden ben büyük mutluluk duyuyorum” ifadelerini kullandı.

 

Parkın içerisindeki mini konserin verilmesiyle birlikte Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ve Benyamin Sönmez’in ailesi parkın açılışını gerçekleştirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu