Adem Kazan Sürmelim şarkısına klip çekti

Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi Türk Halk Müziği Sanatçısı Adem Kazan, Temmuz ayında çıkardığı ‘Sürmelim’ albümüne klip çekti. Albümle aynı ismi taşıyan klipin sanat yönetmenliğini ise FDF Medya üstlendi.

Adem Kazan Sürmelim şarkısına klip çekti
Adem Kazan Sürmelim şarkısına klip çekti
Bu içerik 2804 kez okundu.
Advert

Fethiye'nin yetiştirdiği yerel seslerden olan Adem Kazan müzik piyasasındaki yerini çıkardığı Sürmelim isimli albümle aldı. Kazan bu albümünde, Fethiye, Muğla ve yakın çevre türkülerini harmanlayıp, Teke yöresinin müzik kültürünü yansıttı. Kazan, kısa zamanda büyük beğeni toplayan albüme klip çekti. FDF Medya Prodüksiyon ekibiyle kamera karşısına geçen Kazan, 1 hafta süren çekimleri tamamladı. Kazan'ın klipinde Fethiye'nin tarihi ve turistik mekanları ön plana çekildi. Koylardan başlayıp Kayaköy'e kadar uzanan kliple ilgili açıklama yapan Adem Kazan, hazırlanan klipin yakın zamanda ulusal televizyonlarda oynaması için çalıştıklarını söyledi.

Kazan, "Halk Müziğimizin ve türkülerimizin yeterince değer bulmadığı ülkemizde,bir türkü albümü çıkarmanın ne kadar zor olduğunu bile bile;kültürümüze,sanatımıza hizmet anlayışıyla bu çalışmamızı gerçekleştirdik.Türk Halk Müziği kültürüyle yoğrulmuş biri olarak,yapmış olduğum bu çalışmamı;türkülerimizi gelecek kuşaklara aktarabilmek,aynı zamanda yöremizin müzik kültürünü ulusal platforma taşıyabilmek,sesimi daha geniş kitlelere duyurabilmek amacıyla gerçekleştirmiş bulunmaktayım. Aynı zamanda bu çalışmayla,ilk albüm heyecanımı yaşamaktayım.Şimdi de klip heyecanını yaşadım. Bu bir başlangıç,bana göre biraz da geç kalmış bir başlangıç. Bu konuda benden desteklerini esirgemeyen FDF Medya Prodüksiyon şirketine sonsuz teşekkür ediyorum." dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)