yapıkredi internet şubesi

Yabancı Dil Seslendirme

Yabancılar Türk öğrenciler için Noel pazarı kurdu

Yabancılar Türk öğrenciler için Noel pazarı kurdu

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yerleşik olarak yaşayan yabancılar, geliri çocuklar için kullanılmak üzere Noel pazarı düzenledi.

Yabancılar Türk öğrenciler için Noel pazarı kurdu
Yabancılar Türk öğrenciler için Noel pazarı kurdu
Bu içerik 1949 kez okundu.

 

Fethiye Ulusal Grup (FIG), Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği ve FETAV tarafından Çalış sahilinde kurulan Noel Pazarı’na Antalya, Denizli, Kaş ve Bodrum’dan çok sayıda yabancı katıldı. Yabancılar evlerindeki kullanmadıkları eşyaları ve yaptıkları yiyecekleri pazara getirerek burada satmaya çalıştı. Aralarında İngiliz ve İskoç Uyruklu vatandaşlarında yoğun olduğu tezgah sahipleri havanın  yağmurlu olmasına rağmen yoğun ilgi ile karşılaştı. Noel kıyafetlerinin yanı sıra değişik kostümler içerisinde satış yapan yabancılar Noel pazarından elde ettikleri gelirle öğrencilerin eğitimine katkı koyacak.

10 yıl önce Fethiye'ye yerleşen Jessica Hibbert(25)de Noel Pazarı'nda stant açan yabancılar arasında yer aldı. Annesi ile birlikte yaptığı İngiliz usulü pasta ve börek çeşitlerini satan Hibbert, insanların gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Çalış Çocuklara Destek Gurubu Başkanı Peter Clark, insanların yağmura rağmen pazara ilgi göstermesinin sevindirici oılduğunu ifade etti. Clark, “Aralarında yabancıların da bulunduğu toplam 170 stant bu pazarda yer aldı. Elde ettiğimiz gelirle 20 çocuğa burs verilecek. Pazarımız çok güzel. İlgi bizleri mutlu etti. Bodrum, Marmaris, Denizli ve Antalya’dan yabancı uyruklu vatandalar bu pazarda bulunuyor. Daha çok Noel’e uygun hediyelik eşyalar satılmaktadır.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu