Genç yazarlar Edebiyat yarışmasıyla keşfedilecek

Ölüdeniz Belediyesi yazarlık konusunda yeteneği olan gençlerin önünü açacak yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Düzenlenecek yarışma ile ortaya çıkarılacak eserleri kitap haline getirecek olan belediye, bu kitapları ülke genelindeki okullara dağıtacak.

Genç yazarlar Edebiyat yarışmasıyla keşfedilecek
Genç yazarlar Edebiyat yarışmasıyla keşfedilecek
Bu içerik 2061 kez okundu.

 

Ölüdeniz Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında 1'nci Ölüdeniz Edebiyat Ödülleri yarışması düzenliyor. Yerel ve genel olmak üzere iki kategoride düzenlenecek olan yarışma sonunda genç yazarlar keşfedilecek. Yarışmada dereceye girecek öğrencilerin eserleri belediye tarafından kitap haline getirilerek basımı gerçekleştirilecek.

Konu hakkında bilgi veren Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, amaçlarının genç yetenekleri keşfetmek ve  onların yolunu açmak olduğunu söyledi. Genç yeteneklerin yazarlığa ilk adımlarını atmalarını sağlamak ve eserlerini ülke çapında okurlarla buluşturmak amacıyla büyük bir kültür hamlesi başlattıklarına dikkat çeken Yılmaz, bu doğrultuda Bence Kitap Yayınevi ile işbirliği yaptıklarını ifade etti.

YARIŞMAYA KATILAN 50 KİŞİNİN ESERİ KİTAP OLACAK

Yapılacak Ölüdeniz Edebiyat Ödülleri yarışması ile yerel ve ulusal düzeyde yetenekli gençleri keşfe çıkacaklarını dile getiren Keramettin Yılmaz, Ölüdeniz Öykü Ödülleri'nin iki kategoride yapılacağını söyleyerek şöyle konuştu: "İlk kategorimiz Türkiye genelinde olup yazmayı benimsemiş 18 yaşından büyük herkes katılabilecek. İkinci kategoride ise yerel bazda olacak. Fethiye ilköğretim okulları ile liselerde okuyan çocuklarımızdan yetenekli olanların öykülerini seçerek onların yazarlığa adım atmalarını sağlayacağız. Her kategoriden ilk üç dereceye girenlere çeşitli ödüllerimiz olacaktır. Bu ödüller genel kategorideki yazarlarda ilk üç dereceye girenler için Ölüdeniz’de 1 hafta tatil olacaktır. Fethiye’den katılacak ortaokul ve lise dengi okulların birincilerine ise diz üstü bilgisayar hediye edilecek. Dereceye giren diğer yarışmacılarımız da çeşitli hediyerle ödüllendirilecek. Ama bizim en büyük sevincimiz sadece ilk üçe giren yazarlarımızın değil jürinin seçeceği 25 eser kitap haline getirilecek. Yani hem genel kategoride hem de okullar kategorisinde ilk 25’e giren yazarların öyküleri bir kitapta toplanarak ülke genelindeki okullara dağıtılacak. Öğrencilerimizin eserlerinin ülke çapında okunması ve tanınması sağlanacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu