Fethiye TEMA Ankara'da Eylemde

Fethiye TEMA temsilcisi Okyay Tirli ve ekibi, 25 Haziran 2010 tarihinde Çevre ve Orman Bakanlığı önünde “Saklıkent özgür aksın, Eroğlu’nu durdurun” eylemi yaptı.

Fethiye  TEMA  Ankara'da  Eylemde
Fethiye  TEMA  Ankara'da  Eylemde
Bu içerik 2373 kez okundu.
Ankara polisinin geniş güvenlik önlemi altında gerçekleştirilen ve yaklaşık yarım saat süren eylemde Fethiye yöresine ait oyunlar oynandı. Eylem hakkında bilgi veren Fethiye TEMA temsilcisi Okyay Tirli, eyleme su meclisi olarak katıldıklarını açıkladı. Türkiye’deki HES mağduru bütün bölgelerin temsilcilerinin eylem alanında toplandığını dile getiren Tirli, “Bizde Fethiye Saklıkent’i temsilen oradaydık. Eylemin çok güzel ve yararlı geçtiğini söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde Saklıkent’te bir eylem yapılacak. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen HES mağdurlarını burada ağırlayacağız. Amacımız kamu yararının gerçekten uygulamasını sağlamak. Çünkü Saklıkent’te yapılmak istenen HES projesinde kamu yararı yoktur.” dedi.
Olaysız sonra eren eylem sonrasında Fethiye TEMA grubu, Ankara’dan Beypazarı’na geçerek su meclisi toplantısına katıldı. TEMA’nın su meclisi yürütme kurulu üyesi olduğunu söyleyen Okyay Tirli, bu toplantıda HES’lerle ilgili çeşitli kararlar alındığını önümüzdeki günlerde bunları uygulamaya koyacaklarını açıkladı.
Fethiye TEMA Bakanlık Önünde Eylem Yaptı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)