Bu haber 17 Nisan 2012, SALI 16:34 tarihinde eklendi. 1968 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit Fethibey İlköğretim Okulu, Sosyal Bilimler Olimpiyatları'nda birinci oldu

Fethiye ilçesinde bulunan Özel Şehit Fethibey İlköğretim Okulu, Fatih Koleji bünyesinde yapılan Sosyal Bilimler Olimpiyatlarında Türkiye birincisi oldu. Okul ayrıca İngilizce takdim kategorisinde de altın madalya kazandı.
Şehit Fethibey İlköğretim Okulu, Sosyal Bilimler Olimpiyatları'nda birinci oldu  

Fatih Koleji tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen Sosyal Bilimler Olimpiyatı'nın 8'ncisi 900 ilköğretim okulunun katılımı ile yapıldı. 58 farklı şehirden gelen 407 projenin yarıştığı olimpiyatlarda Fethiye'den de Şehit Fethibey İlköğretim okulu katıldı. Finale kalan 151 proje arasına ismini yazdıran okulun 5'nci sınıf öğrencisi Rengin Bilge Kaçar, takdim kategorisinde Türkiye birincisi oldu. Bir muhacirin mehtubu isimli projenin sunumu ile olimpiyatlarda birincilik elde eden Kaçar'a ödülünü Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış verdi.

Şehit Fethibey İlköğretim Okulu öğrencilerinden Erdem Yörük ve Furkan Morkaya ise İngilizce takdim kategorisinde atın madalya almaya hak kazandı. Öğrenciler, yörük kıyafetleri ile çıktıkları jüri önünde Fethiye'yi İngilizce olarak anlattı.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler

 

EN ÇOK OKUNANLAR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı