Ekranda trompet konseri, arka fonda Fethiye

Fethiye Belediyesi bando takımında trompet çalan Ali Noyin, yağmurlu olmayan günlerde seyir terasına çıkarak Fethiyelilere ücretsiz konser veriyor.

Ekranda trompet konseri, arka fonda Fethiye
Ekranda trompet konseri, arka fonda Fethiye
Bu içerik 5577 kez okundu.
Daha önce yamaç paraşütü ile atlayarak 2 bin metrede müzik yapan Noyin, bu defa Fethiye’nin üzerinde müzik yapıyor. Fethiye’yi yukarıdan gören Seyir Terası’na çıkan Noyin, yağmurlu olmayan günlerde burada halka açık konser veriyor. Özellikle Fethiye bölgesine ait şarkıları çalan Ali Noyin, Fethiyelilerden tam not alıyor. Müzisyenin şarkıları Fethiye kordonunda gezintiye çıkan vatandaşlar ile çarşıda çalışan esnafın dikkatini çekiyor. Arka fonda çalan müzik eşliğinde yürüyüş yapama fırsatı bulan Fethiyeliler gözlerini seyir teraslarından alamıyor.

Noyin’i yakından görmek ve dinlemek isteyenler ise seyir terasına geliyor. Terasa çıkamayanlar, Ali Noyin’ı cep telefonundan arayarak şarkı isteğinde bulunuyor.

Fethiye Belediye Bandosu’nda trompet çaldığını söyleyen Ali Noyin, bu sayede trompet egzersizi yaptığını belirtiyor. Bebek uyutanlar dışında müziği ile ilgili olumsuz tepki almadığını söyleyen Noyin, gösterilen ilgiden memnun.

Vatandaşlardan gelen yoğun talep sebebiyle güzel havayı bulunca terasa gelip müzik çaldığını anlatan Noyin, “Bando takımında görevli olduğum için egzersiz yapmam gerekiyor. Kapalı mekanda müziğin rengini tam alamadığım için ben de buraya geliyorum. Hem egzersizlerimi yapıyorum, hem de Fethiyelilere konser verdiğimi düşünüyorum. Bazen olumsuz tepkiler aldığım oluyor. Hastası olanlar ya da cenazesi olanlar çıkabiliyor. Ancak genel tepkiler olumlu. Öyle ki vatandaşlar istek bile yapıyor. Çarşı merkezinden ve diğer yerlerden cep telefonumu arayanlar sürekli istekte bulunuyor. Ben de elimden geldiğince çalıyorum.” dedi.

Noyin’in şarkılarından duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, Ali Noyin’in kadrolu olarak terasta görevlendirilmesini istedi.
 
 
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık