Muazzez Ersoy'dan Muhteşem Konser

Çıkardığı nostalji albümleri ile Türkiye’nin sevgilisi olan Muazzez Ersoy, Ölüdeniz Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Muğla’nın Fethiye ilçesine geldi.

Muazzez Ersoy'dan Muhteşem Konser
Muazzez Ersoy'dan Muhteşem Konser
Bu içerik 4527 kez okundu.

Çıkardığı nostalji albümleri ile Türkiye’nin sevgilisi olan Muazzez Ersoy, Ölüdeniz Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Muğla’nın Fethiye ilçesine geldi. Ölüdeniz beldesi Hisarönü mahallesinde sevenleriyle buluşan Ersoy, sahne performansı ile göz doldurdu. Veda busesi isimli şarkıyı söylerken gözleri dolan Ersoy, söylediği hareketli şarkılarla sevenlerini coşturmayı başardı.

Konser sonrası kaldığı otelde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Muazzez Ersoy’un pek konuşulmayan bir ünvanının olduğu ortaya çıktı. Ersoy’un 6 yıl önce dünyada 9 kişiye verilen Birleşmiş Milletler İyilik Elçisi Ünvanını aldığı öğrenildi. Sanatının dışında bu ünvanın verdiği sorumluluk gereği mültecilerle ilgili çalışmalar yaptığını anlatan Muazzez Ersoy, mültecilerin sorunlarına dikkat çekmek için Irak’ta bir konser vermeye hazırlandığını kaydetti. Konser için gerekli hazırlıkların yapıldığını sadece Irak’lı yetkililerin vereceği tarihi beklediklerini açıklayan Ersoy, mültecilerle yaptığı diğer çalışmaları şöyle ifade etti: “Geçtiğimiz hafta Suriye’ye giderek buradaki mültecilerle görüştüm. Amerikalı bir işadamı tarafından gönderilen para çekini Angelina Jolie bana teslim etti. Bende bu parayı buradaki çocukların eğitim ve okul ihtiyaçlarının giderilmesi için yetkililere teslim ettim. Kendi vatanlarını terk ederek başka yerlerde zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren insanlara herkesin dikkat kesilmesi lazım. Bu insanlar arasında çocuklar da var. Bizim çocuklarımız ne istiyorsa bu çocuklar da aynı şeyi istiyorlar. İyi niyet elçilerinin görevi kamuoyunun dikkatini bu insanlara çekebilmektir. Ben de bu doğrultuda elimden geleni yapıyorum. Önümüzdeki günlerde bu bağlamda Irak’ta bir konser vereceğim.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)