Fethiye Sebze Hali - Yusuf Ziya HIRA


Fethiye Sebze Hali
Hal yeri ile ilgili düşüncelerimizi defalarca Fethiye halkı ile paylaştık. Bu araziye AVM yapılmamalı. Şehir merkezinde bulunan ve gelecekte halka hizmet vermesi zorlaşacak olan belediye binasını bu araziye taşımak gerekiyor.


Bu yazı 06 Subat 2012, Pazartesi 14:01:16 tarihinde eklendi. 1991 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehir içerisinde kalan hal yeri önümüzdeki günlerde boşaltılacak. Fethiye’nin merkezinde kalan bu çok değerli arazi, uzun süredir birçok insanın ağzını sulandırıyor.

      Göreve geldiği günden beri Fethiye’nin çok değerli yerlerini, önemli gelir getirecek mekanlarını özelleştirme ve yap işlet devret modeliyle pazarlayan başkan bey, şimdi gözünü hal yerine çevirmiş bulunuyor.

       Ölüdeniz kavşağında ve otogarın hemen bitişiğinde bulunan bu arazi, Fethiye için elimizde kalan en değerli ve son gayrimenkullerden.

       Bu arazinin ne olacağını bütün Fethiye halkı biliyor. Büyük mağazaları gördüğünde gurur duyan, işte çağdaşlaşmanın ve modern kent yaratmanın en büyük göstergesi bu alışveriş merkezleridir diyen bizim başkan, bu araziye de yine büyük bir AVM yapılması için, elin gavuru yabancıları Fethiye’ye davet edecek.

       Hal yeri ile ilgili düşüncelerimizi defalarca Fethiye halkı ile paylaştık. Bu araziye AVM yapılmamalı. Şehir merkezinde bulunan ve gelecekte halka hizmet vermesi zorlaşacak olan belediye binasını bu araziye taşımak gerekiyor.

        Belediye hizmet binası ve büyük bir kültür sarayına ihtiyacımız var. Fethiye gibi önemli bir turizm merkezinin konferans salonu iki yüz elli kişilik, ayıptır beyler ayıp. Gezip dolaştığınız yerlerde elin kültür sarayları nasıl? Yakışır mı koskoca Fethiye’ye böyle kılıksız bir bina.

        Üç dönem belediye başkanlığı yapacaksınız, koskoca Fethiye’de bol bol reklamınızı yaptığınız süslü tabelalarla PARKE TAŞINDAN başka ne var. Tenekeden ve birkaç tane su borusundan yapılmış hem hantal, hem de Akdeniz mimarisine hiç yakışmayan bir kültür merkezinden başka bir şey yok. Onunda neyin karşılığında yapıldığını biliyoruz.

        Hal yeri ile ilgili bu AVM sevdanızdan vazgeçin sayın başkan. Fethiye’nin merkezinde kalan bu çok önemli arazi, esnaf düşmanı AVM olmamalı. Buraya büyük bir belediye hizmet binası ve kültür sarayı yakışır. İlerde yaşlandığında buraya gelir, bakın çocuklar bu gördüğünüz hizmet binasını ben yaptırtmıştım diyeceğin ve gurur duyacağın bir eserin olsun. Gelir getiren çok önemli yerleri istediğin gibi pazarladın, burayı bari ellere verme. Fethiye halkı hiç olmazsa burası için bari sana dua etsin.

        Ben eğer illaki bu araziyi AVM cilere vereceğim diyorsan senin bileceğin iş, ama biz karşıyız haberiniz olsun. Kulağımıza da bu araziyle ilgiliolarak, gidildi görüşüldü sahipleri belirlendi diye sokakta konuşmalar duyuyoruz. Kimileri bu arazi MİGROS a pazarlandı diyor, kimileri de CARFUR a diye sokakta konuşuluyor bilginiz olsun.

        Ben başkanın her şeye rağmen Milliyetçi damarlarının kabararak küçük esnafına zarar verecek bu AVM ye son anda hayır diyeceğine inancım sonsuz. Sokak aralarına kadar giren ve küçük esnafımızı yok eden bu ahtapotlara bundan sonra izin vermeyecek biliyorum. SEVGİYLE KALIN.

Yazdır Paylaş
Diğer Yusuf Ziya HIRA Yazıları

 

EN ÇOK OKUNANLAR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı